Gymnázium Pacov

18.10.2023

Dne 17. října jsme se poprvé v tomto školním roce vydaly do mimopražské školy na  hodiny. Edukace Na gymnáziu v Pacově se nám dostalo velmi vřelého přijetí. Na začátku jsme se seznámily se strukturou a koncepcí školy, protože jsme zde učily 2 dny po sobě vždy několik hodin.

Vybraným tématem pro první dvě hodiny byl volný čas. Po krátkém seznamovacím bingu se studenti rozpovídali o svých zálibách. Zabývali se také otázkou, zda by ze svého koníčku udělali povolání a předložili argumenty pro a proti.

Třetí hodina dne měla téma rodina. Studentům se líbila především hra Každý kdo, prostřednictvím které se mohli dozvědět mnoho o rodinách svých spolužáků.

Další den začal dvěma hodinami o jídle a pití. Poté, co byly představeny některé německé speciality, proběhla živá výměna názorů formou speed-datingu. Hovořilo se o oblíbených jídlech a kuchařských dovednostech, či o tom, jaké jídlo každý z účastněních nejradši vaří.

Celkově byly všechny hodiny velmi zábavné a cítily jsme se v nich velmi dobře. Proto se těšíme na další setkání v prosinci!