V pátek 3. května jsme poprvé v tomto školním roce navštívily základní školu Na Slovance. Uspořádali jsme celkem dvě vyučovací hodiny. První hodina proběhla v sedmé třídě, se kterou jsme probírali téma "moje rodina". Poté, co jsme si s žáky zopakovali nejdůležitější slovní zásobu a naučili se některá nová slovíčka, zahráli jsme si "dynamitovou...

SŠ Futurum

14.05.2024

Dne 25. dubna jsme poprvé navštívily SŠ Futurum. Uspořádaly jsme dvě vyučovací hodiny na téma "cestování" a jednu vyučovací hodinu na téma "volný čas".

V pátek 1. prosince přišel čas navštívit další školu. Tentokrát nám bylo umožněno uskutečnit výuku na Gymnáziu Na Zatlance na Smíchově.

Ve čtvrtek 30. listopadu jsme opět mohli uspořádat 3 vyučovací hodiny v naší partnerské škole Curie.

Dne 20. listopadu jsme byli na gymnáziu Na Pražačce, kde se uskutečnily hodiny Edukace ve třech různých třídách.

V pondělí 13. listopadu se opět konala výuka na ZŠ Curieových. S touto školou plánujeme pravidelnou spolupráci, protože žáci se k Edukaci vyjádřili velmi pozitivně a hodiny s rodilými mluvčími pro ně byly vítanou změnou.

Dne 9. listopadu 2023 navštívily naše lektorky nocou školu v Praze - Gymnázium Českolipská, které se nachází v Praze 9. První hodina byla věnována tématu volného času. Během "speed datingu" se žáci dozvěděli také mnoho zajímavého o svých spolužácích. Prostřednictvím písničky se zase dozvěděli o mnoha dalších volnočasových aktivitách a dnech v...

Poslední říjnové hodiny Edukace jsme absolvovaly na sportovně zaměřené Obchodní akademii Kubelíková 37. V prvních dvou lekcích jsme se s žáky věnovali tématu profesí. Poté, co se všichni studenti představili si procvičili němčinu pomocí interaktivního binga a hry "speed dating". Poté studenti vytvořili týmy a soutěžili v kvízu o profesích. V kvízu...

Dne 24. října se v Praze konaly další hodiny Edukace. Tentokrát jsme byly opět na základní škole Glowackého na Praze 8. Tam jsme mohly uspořádat dvě vyučovací hodiny na téma volný čas pro žáky, kteří jsou německy učí teprve druhým rokem.

Dne 17. října jsme se poprvé v tomto školním roce vydaly do mimopražské školy na hodiny. Edukace Na gymnáziu v Pacově se nám dostalo velmi vřelého přijetí. Na začátku jsme se seznámily se strukturou a koncepcí školy, protože jsme zde učily 2 dny po sobě vždy několik hodin.